Nazwa formy dokształcania: Studia Podyplomowe dla Nauczycieli „Gimnastyka korekcyjno – kompensacyjna dla Nauczycieli”

Organizator: Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Oferta studiów podyplomowych w zakresie gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej adresowana jest do nauczycieli pedagogiki wczesnoszkolnej, przedszkoli oraz wychowania fizycznego. Studia mogą również podjąć absolwenci studiów licencjackich i magisterskich posiadający uprawnienia pedagogiczne, chcący zdobyć nowe umiejętności do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej.

Cel ogólny:

Celem studiów podyplomowych z zakresu Gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla Nauczycieli jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy w zakresie prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej w przedszkolach, szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności prowadzenia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, nauczenie wykorzystywania wiedzy dotyczącej wad postawy w zakresie kontynuacji działań korekcyjno-kompensacyjnych na wszystkich rodzajach zajęć. W ramach realizacji programu studiów absolwent wyposażony będzie w wiedzę dotyczącą cech charakteryzujących konkretną wadę postawy oraz umiejętności, dotyczące wstępnego diagnozowania postawy ciała, jak również dotyczące doboru ćwiczeń do konkretnej wady postawy oraz nabędzie kompetencje w zakresie profilaktyki i przeciwdziałania wadom postawy, prowadzenia zajęć profilaktycznych i zajęć gimnastyki.

Absolwenci uzyskują uprawnienia do prowadzenia przedmiotu Gimnastyka Korekcyjna w szkołach, przedszkolach i innych placówkach oświatowych.

Kwalifikacje :

Uzyskane kwalifikacje są zgodne ze Standardami kształcenia nauczycieli MNiSZW z dnia 17.01.2012 roku oraz Rozporządzeniem MEN z dnia 01.08.2017 roku w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

• Opanowanie przez uczestników studiów merytorycznej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej
  • Opanowanie przez uczestników studiów wiedzy i umiejętności metodycznych niezbędnych do prowadzenia do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej
  • Udoskonalenie u uczestników studiów kompetencji pedagogicznych wykorzystywanych w procesie opiekuńczo-wychowawczym prowadzonym   w ramach zajęć z gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej

Uczestnicy:

Studia przeznaczone są dla nauczycieli posiadających, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012, w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, kwalifikacje do pracy w szkole

• Kształcenie obejmuje 250 godzin zajęć dydaktycznych, 375 godzin pracy własnej oraz 100 godzin praktyk.

Ramowy plan studiów:

Przedmiot

Wykłady

Ćwiczenia

ECTS

1.

Wybrane zagadnienia pedagogiki specjalnej i leczniczej

Egzamin

2.

Historia i teoria wychowania zdrowotnego

3.

Anatomia rozwojowa

4.

Patofizjologia wad postawy

5.

Biomechaniczne aspekty wad postawy

6.

Teoria i metodyka ćwiczeń korekcyjnych

Egzamin

7.

Zabawy i gry w profilaktyce i korektywie wad postawy

8.

Ćwiczenia relaksacyjne

zaliczenie

9.

Pływanie korekcyjne

10.

Seminarium dyplomowe

Praca dyplomowa

Razem 250 godzin

Praktyka specjalistyczna

Zaliczenie

Termin rozpoczęcia : październik bądź marzec ( po skompletowaniu grupy)

Odpłatność : 2700 zł. ( przedpłata: 200 zł i 2 raty)

Kandydat na uczestnika studiów musi spełniać wymogi określone w ogólnych informacjach o studiach.

Zgłoszenie oficjalne odbywa się poprzez złożenie oryginału karty zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami w Sekretariacie Centrum.

Bliższe informacje udzielane są pod numerem telefonu: (071) 347-31-85 (Centrum Doskonalenia Kadr - ul. Witelona 25 pok. 013, cdk@awf.wroc.pl ), lub bezpośrednio na miejscu.

ul. Witelona 25

Wymagane dokumenty:

• 2 zdjęcia legitymacyjne (podpisane miękkim ołówkiem)